еМагазин

Tag : рашкоски

Македонија

Антикорупциската комисија ќе постапува по случајот со Рашковски

Никола Осило
Државната комисија за спречување на корупцијата ќе постапува по случајот со генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, во врска со тендерот за безбедносниот систем на...
Македонија

Новинарите Салиу и Јовановски бараат оставка од Рашковски оти ги навредил Ромите и Италијанците

Редакција
Новинарите Фуркан Салиу и Борјан Јовановски на своите твитер профили бараат оставка од генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, оти во објавената аудио снимка користи навреди...