еМагазин

Tag : рашковски

Македонија

Рашковски по новата „бомба„: Јавете се во компанијата Леонардо и прашајте дали сум побарал пари

Редакција
По објавувањето на новата „бомба“, на својот Фејсбук профил се огласи и генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски. “Многу е едноставен одговорот на сите обвинувања....
Македонија

Заев откако ќе ја слушнал новата „бомба“ за Рашковски ќе одлучел дали ќе бара оставка од него

Редакција
Дали секретарот на Владата, Драги Рашковски ќе понесе одговорност и ќе треба да поднесе оставка, премиерот Зоран Заев ќе одлучи откако ќе ги слушне снимките...
Македонија

По новата „бомба“ за Рашковски, М-НАВ најави тужби

Редакција
Безбедноста на воздушната пловидба во однос на активностите кои М-НАВ ги врши е на највисоко ниво. М-НАВ АД Скопје ги следи пропишаните процедури во врска...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Познат македонски иноватор“: Што пишува во биографијата на генералниот секретар на Владата, Рашковски, кој е топ тема поради набавката на радарскиот систем

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски по објавената аудио снимка за набавката на радарскиот систем е топ тема во јавноста. Што пишува во неговата биографија? Д-р Рашковски е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил генералниот секретар на Владата, Рашковски кој е во фокусот на јавноста за набавката на радарскиот систем

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски по објавената аудио снимка за набавката на радарскиот систем е во фокусот на јавноста. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист, кој...
Македонија

Генералниот секретар Рашковски ќе тужи партии, новинари и медиуми

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски на прес-конференција во Владата најави дека утре ќе поднесе кривична пријава за неовластено снимање против Климент Чепуњовски,  разрешениот директор на оперативна...
Македонија ТОП СТОРИИ

Рашковски најави правна разврска за набавката на радарскиот систем, нема да поднесе оставка

Редакција
Генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски најави правна разврска за случајот со објавената аудио снимка од состанок за тендерот за набавка на систем за управување...