еМагазин

Tag : расправа

Балкан ТОП СТОРИИ

Почна расправата во грчкиот Парламент за ратификација на Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Редакција
Со задоцнување од 40 минути, започна расправата на пленарна седница во грчкиот Парламент за нацрт законот од Министерството за надворешни работи „Ратификација на Протоколот кон
Балкан

Договорот од Преспа утре на пленарна седница во грчкиот Парламент

Редакција
По дводневната расправа, вкупно 12 часа и обраќањето на 38 пратеници и двајцата известувачи, Комисијата за надворешни работи и одбрана при грчкиот Парламент го усвои
Македонија

Продолжува собраниската расправа: Власта ја повика опозицијата да ги поддржи амандманите

Редакција
Собраниската расправата за XXXIII нацрт-амандман на Уставот на Република Македонија, во согласност со Договорот од Преспа, продолжува денеска во 11 часот, откако на вчерашната седница
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Макрадули: Никој не може повеќе да ја сака ќерка ми од мене, ви гарантирам воздухот ќе биде чист

Редакција
Аерозагадувањето е подмолен убиец кој зема многу повеќе жртви од која било друга природна катастрофа и потребно е веднаш да се преземат итни мерки за
Македонија

Приведени девет лица за престрелката во Куманово

Редакција
Надлежен јавен обвинител од кумановското Основно јавно обвинителство и увидни екипи од Министерството за внатрешни работи извршија увид на местото во Куманово каде што вчера
Македонија ТОП СТОРИИ

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека нема 2/3 мнозинство, бараат гласање за да се види тоа

Редакција
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски со нецелосна пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ одржа прес конференција во македонското Собрание, на која рече дека власта не успеала да обезбеди
БЕСПАРИЦА

Што предвидуваат измените на Законот за минимална плата кој влезе во комисиска расправа

Редакција
Собраниската Комисија за труд и социјална политика на денешната седница ја почна расправата за Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за минимална плата во