еМагазин

Tag : расправија

Локално

Двајца тепале скопјанец по претходна расправија

Никола Осило
На 24.09.2019 околу 00.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ефтим Спрестранов“, по претходна вербална расправија, Т.С.(23) бил физички нападнат од Г.М.(24) и...
Локално

По расправија со сопругот, сама си нанела убодна рана во стомак

Редакција
На 11.05.2019 година околу 17,30 часот во Единицата за известување и команда Скопје од  Ургентен центар Скопје пријавено е дека кај нив била донесена повреден...
Македонија

Вербална расправија меѓу две семејства во Куманово: Едно лице убиено

Редакција
Повредениот од огнено оружје во престрелката во Куманово им подлегна на повредите, потврдија од Ургентниот центар во Скопје. Лицето беше повредено синоќа околу 18:30 часот...
Локално

Со секира сакал да победи во вербална расправија

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против К.С.(51) од село Нисторово, гостиварско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство”,...
Локално

Нападнат полицаец кој интервенирал во расправија во Прилеп

Никола Осило
На 17.09.2018 година во 22:50 часот во Полициска станица Прилеп е пријавена поплака од страна на лицето Б.Ц. од Прилеп, информира МВР. На местото на...