еМагазин

Tag : распуст

Македонија

Почнува летниот распуст за учениците 

Редакција
За учениците денеска е последниот училиштен ден и почнува летниот распуст. Учебната 2018/2019 година ја завршуваат околу 270 илјади средношколци и основци, меѓу кои и
Локално

ЈСП ќе сообраќа по вообичаен зимски возен ред, независно од продолжување на распустот

Редакција
Од денеска, автобусите на ЈСП ќе сообраќаат по вообичаен зимски возен ред, независно од продолжувањето на училишниот зимски распуст, поради кој во изминативе три недели