еМагазин

Tag : разбојници

Локално

Четворица разбојници го испразниле сефот на казиното „Адмирал“

Никола Осило
На 19.09.2018 година во 03,30 часот во Скопје на булевар „Јане Сандански“, во казино „Адмирал“, четири маскирани лица, со закана со оружје извршиле разбојништво над...