еМагазин

Tag : разбојништво

Локално

Раководителот го организирал грабежот во казиното во Дебар

Редакција
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „разбојништво“, полициската станица од општа надлежност-Дебар, во соработка со единицата за имотен и насилен криминалитет при...
Македонија

Отфрлена кривичната пријава против сопственик на менувачница кој во нужна одбрана лиши од живот две лица

Редакција
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичната пријава против едно лице, бидејќи постојат други околности што го исклучуваат...
Локално

Украдени над 25 илјади евра од просторија за брз трансфер на пари во Струмица

Никола Осило
Синоќа околу 18,20 часот во Струмица на улица „Димитар Влахов“ во Туристичката агенција „Атлантис“ засега непознат сторител извршил оружен грабеж во просторија за брз трансфер...
Локално

Приведени македонските Бони и Клајд: Извршиле разбојништво со пластичен пиштол

Никола Осило
Секторот за внатрешни работи Скопје, до надлежното Основно јавно обвинителство во Скопје, поднесе кривична пријава против А.Р.(33) од Скопје поради постоење основи на сомнение дека...