еМагазин

Tag : разбоојници

Локално

Скопјанка нападната и ограбена сред улица

Никола Осило
На 30.12.2018 година во 20,34 часот М.Џ. пријавила дека на улица „Ресенска“ во Скопје од страна на две непознати лица и била извршена разбојничка кражба...