еМагазин

Tag : разрешница

Македонија

И без закон за ЈО, извесно е дека ќе има завршница за предметите на СЈО

Редакција
Јавното обвинителство вчера ги презеде предметите од Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Со тоа, веќе е извесно дека нивното процесирање во судовите ќе продолжи и ќе...