еМагазин

Tag : разрешување

Македонија

(Фото) Мицкоски со заедничка фотографија со министерката Мизрахи го коментира нејзиното разрешување

Редакција
Кадарот на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи не е повеќе министерка за труд и социјална политика во техничката Влада. Таа по шест часа расправа, во раните утрински...
Македонија

Ќе остане ли министерка: Разрешувањето на Мизрахи денеска на собраниска седница

Редакција
Предлогот за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политиказ, Рашела Мизрахи, кадар на ВМРО-ДПМНЕ е ставен на собраниска седница, закажана за денеска во...
Македонија

Министерката Мизрахи не очекува да биде разрешена, не била виновна за ништо

Редакција
Техничката министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи, за која техничкиот премиер Оливер Спасовски од македонското Собрание побара да биде разрешена, за телевизијата „Телма“...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Разрешена директорката која им се закануваше на учениците за протестот против загадувањето

Редакција
Директорката на скопската гимназија „Никола Карев“ е разрешена откако на социјалните мрежи се појави видео во кое таа им се заканува на учесниците што денеска...
Македонија

(Видео) Адвокатката Фрчкоска најави дека денеска ќе побара укинување на притворот на Јанева

Редакција
Законот ѝ дозволува на Јанева да поднесе тужба за разгледување на одлуката за разрешување и да бара соодветен надомест доколку се утврди дека е разрешена...
Македонија

Почна Седницата на Советот на јавни обвинители за разрешување на Јанева

Редакција
Советот на јавни обвинители ја почна вонредната седница на која разрешувањето на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е единствена точка на дневиот ред. Претходно денеска...
Македонија

Димовски: Секое правно лудило завршува вака, секогаш кога Собранието носи неуставни закони вклучително и јас

Редакција
Секое правно лудило завршува вака. Секогаш кога правите органи не реагираат, иако стопати беше кажано дека Специјалното јавно обвинителство (СЈО) излегува од уставните рамки, излегува...
Македонија ТОП СТОРИИ

Собранието ја разреши Јанева

Редакција
Собранието ја разреши обвинителката Катица Јанева. 102 од вкупно 105 присутни пратеници гласаа „за“ разрешување на Јанева. Единствена точка на дневен ред на денешната седница,...
Македонија

Почна седницата за разрешување на Јанева: Присутни пратениците и на власта и на опозицијата

Редакција
Собранието ја започна 112. седница со единствена точка на дневен ред разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е во притвор и осомничена за...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Каков крај на мандатот на Јанева: Ем притворена ем разрешена, а можеше да биде симболот на борбата против корупцијата

Редакција
Денеска во 13 часот ќе започне собраниската седница на која единствена точка ќе биде разрешувањето на обвинителката Катица Јанева. Освен опозицијата, за нејзино разрешување ќе...