еМагазин

Tag : разузнавање

Македонија

Пендаровски ги потпиша законите за реформа на безбедносните служби

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски ги потпиша указите за прогласување на Законот за координација на безбедносно-разузнавачката заедница во Република Северна Македонија и на Законот за Агенција за...
Македонија

Како ќе се реформира безбедносно-разузнавачкиот систем

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски ги презентираше моделите за реформа на безбедносно-разузнавачкиот систем пред собраниската Комисија за одбрана и безбедност. Тој, пред членовите на...