еМагазин

Tag : Развојна банка на Северна Македонија

Бизнис

Никола Поповски на местото на Кирил Колемишевски во Развојна банка на Северна Македонија

Редакција
Од Развојна банка на Северна Македонија преку Македонската берза информираат дека Кирил Колемишевски е сменет од функцијата вршител на должност главен извршен директор и член...
Бизнис

Македонската банка за обнова и развој преименувана во Развојна банка на Северна Македонија

Никола Осило
Македонската банка за обнова и развој преку Македонската берза соопшти дека во трговскиот регистар е запишана промена на називот на банката. Новиот назив на банката...