еМагазин

Tag : РБСП

ЖИВОТ

РСБСП: Внимавајте на влажните коловози

Редакција
Влажните коловози се честа и нормална појава во овој период од годината и претставуваат сериозна закана за безбедното одвивање на сообраќајот. Намалена видливост, продолжување на...
ЖИВОТ

Од утре почнува обврската за носење на зимска опрема во автомобилите

Редакција
Од 15 ноември, почнува да важи обврската за задолжително носење зимска опрема во возилата, која ќе трае сѐ до 15 март наредната година, потсетува Републичкиот...
ЖИВОТ

Младите Иван и Ана тргнаа на летување, а летнаа во провалија

Редакција
Со поставување скршено возило во Градскиот парк во Скопје и пораката „Тргнаа на летување, а летнаа во провалија… Иван (24) и Ана (19) го загубија...