еМагазин

Tag : рејтинг

Бизнис

„Стандард и Пурс“: Потврден кредитниот рејтинг на Македонија „ББ-“ со стабилен изглед

Никола Осило
Агенцијата „Стандард и Пурс“ објави нов извештај, во кој го потврди кредитниот рејтинг на нашата земја „ББ-“, со стабилен изглед, соопшти Народната банка. Во извештајот, одделно
Македонија

Анкета: ВМРО-ДПМНЕ има поголем рејтинг од СДСМ

Редакција
Доколку утре се одржат парламентарни избори, 25 отсто од испитаниците се изјасниле дека би гласале за ВМРО- ДПМНЕ, додека за СДСМ би гласале 23,1 процент.
Македонија

Анкета: Секој трети граѓанин во Македонија нема доверба во ниту еден политичар

Редакција
Секој трети граѓанин во земјава или 30,1 отсто нема доверба во ниту еден политичар. Со мал пад, премиерот Зоран Заев и натаму останува политичар со
Бизнис ТОП СТОРИИ

По пауза од 13 години: „Фич” го зголеми кредитниот рејтинг на земјава

Никола Осило
„Фич” го зголеми кредитниот рејтинг на Македонија од ББ на ББ+, со стабилен изглед. Во извештајот „Фич“ наведува дека подобрените стандарди на владеење ја поддржуваат
Македонија

Анкета на Рејтинг: За Пендаровски 38,3 за Силјановска 33,2, за Река 12,6 %

Редакција
Кандидатот за претседател, поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, би добил најмногу гласови на претседателските избори – 38,3 отсто, доколку утре се одржи гласањето,
Македонија

СДСМ го мери рејтингот на десет можни кандидати за претседател на државата

Редакција
Централниот одбор на СДСМ ќе се одржи во петок, а дебатата за консензуален кандидат е во тек, одговори денеска на новинарско прашање премиерот Зоран Заев
Бизнис

„Фич“ го потврди кредитниот рејтинг ББ со позитивен изглед за Македонија

Редакција
Aгенцијата „Фич” соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ, со позитивен изглед, информираат од Министерството за финансии. – На потврдата на рејтингот ББ
Македонија

Анкета на Телма и МЦМС: Ако Заев се кандидира за претседател, има најголеми шанси да победи

Редакција
Анкетата на телевизија Телма и МЦМС, покажува дека претстојните претседателски избори ќе бидат длабоко вкопани во партиските ровови, со мали изгледи за консензуален кандидат, при
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Зошто граѓаните ја изгубија довербата во СЈО?

Редакција
Последната анкета на телевизијата Телма и МЦМС покажа дека дури 53,3% од граѓаните немаат доверба во Специјалното јавно обвинителство (СЈО), една од ретките институции во
Македонија

Анкета на Телма и МЦМС: Македонските граѓани немаат доверба во ниту еден политичар

Редакција
Најголем процент од граѓаните, 39,9%, во најновата анкета на Телма и МЦМС, што ја напрви агенцијата М-проспект, одговориле дека немаат доверба во ниту еден политичар. Лидерот