еМагазин

Tag : рејтинг

Македонија

Анкета на Телма и МЦМС: Македонските граѓани немаат доверба во ниту еден политичар

Редакција
Најголем процент од граѓаните, 39,9%, во најновата анкета на Телма и МЦМС, што ја напрви агенцијата М-проспект, одговориле дека немаат доверба во ниту еден политичар. Лидерот...
Македонија

Анкета на Телма и МЦМС: СДСМ најпопуларна кај Албанците, ВМРО ДПМНЕ кај Македонците

Редакција
Рејтингот на СДСМ расте, додека на ВМРО паѓа, покажа најновата анкета на Телма и МЦМС, што ја напрви агенцијата М-проспект. Анкета покажува дека СДСМ има...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Standard and Poor’s“: Успешно решение за името би било „бинго“ за Македонија

Никола Осило
Агенцијата „Standard and Poor’s“ соопшти дека го потврдува кредитниот рејтинг на Македонија ББ-/Б, со стабилен изглед. Според извештајот, како што информира Министерството за финансии, политичката...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

На што се должи падот на рејтингот на СДСМ?

Редакција
Две анкети спроведени изминатиов период, едната на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС), а другата на Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) покажуваат пад на...
Македонија

Анкета на ИПИС: Расте рејтингот на ВМРО-ДПМНЕ, паѓа на СДСМ

Редакција
Институтот за политички истражувања од Скопје (ИПИС) спроведе две кратки истражувања во периодот помеѓу 13 и 17. јуни и помеѓу 6 и 10. август 2018 на...
Македонија

Анкета на МЦМС: СДСМ има предност пред ВМРО-ДПМНЕ од само 0,4%

Редакција
Најновата анкетата на Македонскиот центар за меѓународна соработка (МЦМС) покажува дека опозициската ВМРО-ДПМНЕ и се доближила на владејачката СДСМ во рејтингот, па доколку утре има...