еМагазин

Tag : референддум

Македонија

Москва: Западот се обидува да ја вовлече Македонија во НАТО, дури и по референдумот

Редакција
Западот, како и досега, се обидува да ја вовлече Македонија во НАТО, дури и по референдумот за промена на името, изјави портпаролот на руското Министерство...