еМагазин

Tag : референдум

Македонија

Спасовски не открива детали за истрагата за руската вмешаност во Македонија

Редакција
Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во Брисел на прашањето дали МВР може да даде повеќе информации за наводите на премиерот Зоран Заев и...