еМагазин

Tag : Регулаторна комисија за енергетика

Бизнис

Бислимоски едногласно избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница

Редакција
Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимоски, едногласно е избран за претседател на Одборот на регулатори на Енергетската заедница (Energy Community Regulatory Board –...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги купува два автомобили за 34.000 евра

Никола Осило
Регулаторна комисија за енергетика и водни услуги распиша тендер за набавка на две моторни возила на хибриден погон. Проценетата вредност на договор без ДДВ е 2.118.644 денари...
Бизнис

Бензините поевтинуваат за три, а дизелот за два денари

Никола Осило
За три денари ќе поевтинат бензините од ноќеска на полноќ, а дизелот и екстра лесното масло за домаќинство за два денара, одлучи денеска Регулаторната комисија...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Регулаторната комисија за енергетика вработува четири лица, плата до 54.605 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 4 државни службеници во Регулаторна комисија за енергетика на Република Македонија. Се бараат кандидати за раководители и советници....