еМагазин

Tag : рехабилитација

Македонија ТОП СТОРИИ

Пациентот од Тетово заболен од корона вирусот се лекувал во Заводот за рехабилитација во Козле

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека пациентот од Тетово кој е заболен од корона вирусот, се лекувал во Заводот за рехабилитација во скопско...
Да помогнеме

Донирај за остварување на еден долгогодишен сон, донирај за Неделка

Редакција
Неделка Чукчуковска боледува од парализа (Hemiparesis l.dex). За нејзе се собираа средства да се оперира во март годинава, но од јануари следната година следува период...