еМагазин

Tag : реконструкција

Бизнис

„Гама градба“ го доби тендерот на Град Скопје за реконструкција на улици вреден 147.000 евра

Никола Осило
Град Скопје по распишаниот тендер за реконструкција и одржување на ул.”Павел Шатев” и ул.”Црниче” до ул.”Востаничка” склучи договор со друштвото за градежништво, трговија и услуги...
Македонија

„Метлата“ ќе биде заокружена до крајот на јули

Редакција
Премиерот Зоран Заев денеска најави дека наредната недела продолжува следниот чекор од реконструкцијата на Владата. Ќе има смени на заменици министри и директори на институции....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Наочарите и капчето на Груевски ја фрлија во сенка владината реконструкција на Заев

Никола Осило
Иако е коинциденција вчерашаното поклопување на изборот на нови министри во Собранието и разгледувањето на барањето за екстрадикција на експремиерот Никола Груевски во Унгарија покажа...
Македонија

Реконструкцијата на Владата денеска во Собрание: Ќе дадат ли пратениците зелено светло за предлозите на Заев?

Никола Осило
Собранието денеска во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Метлата стана пердув за купување време за Зоран Заев

Редакција
Метлата се претвори во магла. Метлата стана пердув за купување на време за Зоран Заев. Огромно разочарување по кое се отвора директна можност сите пари...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Метла ли е, центрифуга ли е?“: Твитер реакции за новите министри и реконструкцијата на Владата

Редакција
По бројни најави конечно јавноста слушна од премиерот Зоран Заев, кој ќе бидат новите министри. Според предлогот кој ќе го достави до Собранието, Трајан Димковски е предложен...
Македонија

Заев денеска ќе ги соопшти имињата на новите министри: Дали меѓу нив се и Хисни Исмаили и Насер Нуредини?

Редакција
Денеска премиерот Зоран Заев до Собранието ќе го достави предлогот за реконструкција на Владата. Тогаш, како што рече, ќе ги соопшти деталите околу имињата и...
Македонија

Заев в недела ќе го достави предлогот за реконструкција до Собранието

Редакција
Премиерот Зоран Заев попладнево изјави дека во недела попладне до Собранието ќе го достави предлогот за реконструкција на Владата. Тогаш, како што рече, ќе ги...
Македонија

Ќе дознаеме ли конечно кој ќе бидат новите министри

Редакција
Премиерот Зоран Заев, како што најави пред неколку дена, денеска до Собранието треба да ги достави предлозите за реконструкција на Владата. Парламентот за предлозите треба...
Македонија

Новите министри ќе бидат познати до петок

Редакција
До петок до пратениците ќе бидат доставени предлозите за новите имиња на министрите за кои ќе се дискутира на пленарна седница во вторник, а истиот...