еМагазин

Tag : ректор

Македонија

Ректорот Никола Јанкуловски со неверување реагира на наодите на Анрикорупциската комисија

Никола Осило
Официјалното соопштение на Државната комисија за спречување на корупцијата изнесено на прес конференцијата одржана на 12. 8. 2019 година во врска со моето вршење на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупционерите бараат одговорност од ректорот на УКИМ, Никола Јанкуловски бидејќи со години си земал две плати

Никола Осило
Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска соопшти дека било утврдено оти ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Метдиј“, Никола Јанкуловски, земал две плати,...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Никола Јанкуловски, ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви престави каков имот пријавиле лицата што ги водат универзитетите во Македонија. Каков имот пријавил Никола Јанкуловски Ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Сашо Коруновски, ректорот на Универзитетот „Св. Климент Охридски“- Битола

Редакција
еМагазин во серијал ќе Ви престави каков имот пријавиле лицата што ги водат универзитетите во Македонија. Каков имот пријавил Сашо Коруновски Проф. д-р Сашо Коруновски, неодамна беше...
Македонија

Сашо Коруновски реизбран за ректор на Битолскиот универзитет

Редакција
Актуелниот ректор на Универзитетот „Св. Климент Охридски“- Битола, проф. д-р Сашо Коруновски, е реизбран на таа функција. На денешните непосредни и тајни избори, членовите на...
Македонија

Абдулменаф Беџети нов ректор на УЈИЕ во Тетово

Редакција
Академик Абдулменаф Беџети со свечена церемонија денеска беше назначен за нов, трет по ред, ректор на Универзитетот на Југоисточна Европа (УЈИЕ) во Тетово. Тој доаѓа...