еМагазин

Tag : ренџ ровер

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Range Rover го претстави целосно новиот Evoque

Редакција
На специјален настан во Лондон, Land Rover официјално ја претстави новата генерација на моделот на Range Rover – Evoque.Дизајниран да асоцира на поголемиот и супер-луксузен...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Ренџ ровер спорт“ ќе ги пречека учесниците на „Самитот на Македонија 2025“

Редакција
Аутомобили Гроуп, официјалниот импортер и дистрибутер за „јагуар“ и „ленд ровер“ во Македонија го поддржа „Самитот на Македонија 2025” кој се одржува во хотел Мериот...