еМагазин

Tag : Рено

Бизнис ТОП СТОРИИ

„Аутомотив груп“ го доби тендерот на „Водостопанство“ за набавка на 14 теренски возила и една лимузина

Никола Осило
Акционерското друштво „Водостопанство на Република Македонија“, во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на 14 теренски возила и една лимузина по пат на оперативен
Свет ТОП СТОРИИ

Поради финансиски малверзации уапсен претседателот на Нисан Моторс, Карлос Госн

Редакција
Претседателот на јапонскиот произведувач на автомобили „Нисан Моторс“, Карлос Госн e уапсен поради финансиски малверзации, јави Би-Би-Си. Компанијата соопшти дека интерната истрага покажала дека челникот
Локално

Пијан во „Рено“ сеел страв на собир на плоштадот во Демир Капија

Никола Осило
На 11.09.2018 година околу 18,30 часот пријавено е дека за време на одржување на јавен собир во Демир Капија бил нарушен јавниот ред и мир