еМагазин

Tag : реновирање

CHECK IN ТОП СТОРИИ

За реновирање на Angels cafe, Роби „Телекабел“ потрошил половина милион евра

Редакција
Angels cafe, едно од најубавите кафулиња во Македонија, ако не и најубавото, кое се наоѓа во Штип, собира се поголем број на гости од државата...
ДОБРОСОСЕДСТВО

Македонија и Албанија ќе ги реновираат основното и средно училиште во Пустец

Редакција
Пријателските односи меѓу Република Северна Македонија и Република Албанија продолжуваат да се зацврстуваат со реализација на проекти од заеднички интерес, информираат од Влада. „Најновиот резултат...
Македонија

(Галерија) Реновирани операционите сали на одделението за ортопедија на клиниката за ТОАРИЛУЦ

Редакција
Од денеска почнуваат со работа реновираните хируршки сали на одделението за ортопедија при Универзитетската клиника за трауматологија, ортопедски болести, реанимација, интензивно лекување и ургентен центар....
Македонија

По реновирањето, отворена амбулантата на Клиниката за хематологија

Редакција
Денеска се отвори комплетно реновиран Специјалистичко-консултативниот оддел од Клиниката, популарно наречен „Амбуланта на ЈЗУ УК за хематологија”. „Градежните работи превземени изминатите два месеци се целосно...
Балкан

(ВИДЕО) Аеродромот „Македонија“ во Солун ќе добие нов изглед

Редакција
Сопственикот на аеродромот „Македонија“ во Солун, германската компанија Fraport го престави новиот изглед на аеродромот, кој треба да биде финализиран во 2021 година, пренесува дописникот...