еМагазин

Tag : Република Македонија

Македонија

И за ВМРО-ДПМНЕ се уште сме граѓани на Република Македонија

Редакција
Додека институциите, партиите, Владата, Собранието во нивните официјални соопштенија и комуникации почнаа да го користат новото име Република Северна Македонија, со ВМРО-ДПМНЕ тоа не е...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Маја Иванова кај Меланија Трамп со сопругите на шефовите на делегациите на 73. Генерално собрание на ОН

Редакција
Сопругата на претседателот на Република Македонија, Маја Иванова, во рамки на учеството на 73. Генерално собрание на Обединетите нации, присуствуваше на настан со сопругите на...