еМагазин

Tag : ресор

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на Хисен Џемаили, новиот министер без ресор задолжен за домашни инвестиции

Редакција
Хисен Џемаили, новиот министер без ресор задолжен за регулатива за подобрување на инвестициската клима за домашните претпријатија, вчера и официјално ја презеде функцијата. Кој е...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил Едмонд Адеми, кој е во фокусот на јавноста за дивоградбите во Охрид

Редакција
По интервјуто за Радио Слободна Европа, и изјавата дека големите дивоградби во Охрид се бројат на прсти, министерот без ресор, задолжен за дијаспората, Едмонд Адеми...
Македонија

Заев предлага разрешување на двајца министри без ресор

Редакција
Премиерот Зоран Заев му предлага на Собранието да ги разреши министрите без ресор, Аксел Ахмедовски и Аднан Ќахил од функцијата. Заев на местото на Ахмедовски, за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Аднан Ќахил исклучен од неговата партијата, од таму бараат Заев да го разреши и од министерската функција

Редакција
Од Партијата за движење на Турците во Македонија (ТХП) информираат дека со одлука на партиските органи го исклучила Аднан Ќахил од партијата, а од премиерот...