еМагазин

Tag : респиратори

Македонија

Обезбедени се 25 респиратори и уште 30 се резервирани преку УНДП, како и парични средства од Кина и ЕУ

Редакција
Обезбедени се 25 респиратори од страна на УНОПС, преку средствата обезбедени од Норвешка, а дополнително се резервирани уште 30 респираторни машини преку УНДП од добавувач...
Македонија ТОП СТОРИИ

Филипче: Респираторни машини има, новата набавка заглави во Бразил но ќе пристигнат од Кина

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска изјави дека засега има доволен број на респираторни машини, околу 120, и само еден пациент е на таква машина....
Македонија

Се очекуваат уште 200 респиратори за дишење од Кина, нови 50 ќе стигнат неделава

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче информираше дека неделава се очекуваат да пристигнат 50 нови респиратори за дишење кои биле нарачани. Тој исто така додаде дека...