еМагазин

Tag : реставрација

Македонија

Владата ќе помага во реставрацијата на Нотр-Дам

Редакција
Владата ќе се вклучи со помош во реставрацијата на Нотр-Дам, било одлучено на денешната седница. „На оваа 130-та седница, Владата го задолжи Министерството за надворешни...