еМагазин

Tag : рестрикции

Македонија ТОП СТОРИИ

Владата донесе одлука полицискиот час за викенд да биде од 16 часот до 5 наутро

Редакција
Владата на попладневната седница донела одлука за дополнителни рестрикции на движењата за викенд за сите граѓани, информираше владиниот портпарол Мухамед Хоџа по завршувањето на прес-конференцијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

Воведен полициски час од 21 часот до 6 наутро: Кој ќе може да се движи и каде

Редакција
Вечерва на седница, Владата донесе одлука за воведување на полициски час, односно се забранува движење на населението во периодот од 21 до 06 часот секој...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Каде да се информирате за рестрикцијата на летови поради состојбата со корона вирусот

Редакција
Аеродромски оператор „ТАВ Македонија“ информира дека постапува по мерките на Владата за спречување на внесување и ширење на корона вирусот Covid-19. „Сите мерки кои редовно...