еМагазин

Tag : ревизор

Македонија

Кој е Максим Ацевски, новиот главен државен ревизор

Редакција
Собранието на денешната седница го избра Максим Ацевски за главен државен ревизор, на предлог на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. Одлуката за...
Македонија

Максим Ацевски предложен за главен државен ревизор

Редакција
Собраниската комисија за прашања на изборите и именувањата денеска го предложи Максим Ацевски за главен државен ревизор. Едногласно е донесена одлуката од Комисијата, а нејзиниот...
Македонија

Нов обид за избор на главен државен ревизор

Редакција
Изборот на главен државен ревизор денеска е повторно пред членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата. Собраниски извори за МИА посочија дека...
Македонија

Ќе се обелоденат ли имињата на кандидатите за директор на ОТА и на Државниот завод за ревизија?

Никола Осило
Собраниската комисија за прашање на изборите и именувањата денес треба да одржи седница на која меѓудругото ќе се утврдуваат предлозите за избор на директор на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Пратениците во клинч околу новиот директор на ОТА и главниот државен ревизор

Никола Осило
Работните групи на парламентарните партии се уште не постигнале договор за тоа кој ќе биде директор на ОТА, но несогласувања имало и за главен државен...