еМагазин

Tag : револвер

Локално

Битолчанец се самозастрелал во дланка чистејќи револвер

Никола Осило
На 11.11.2019 околу 09.00 часот во СВР Битола било пријавено дека на ул.„Филип Втори Македонски“, С.Ј.(44) од Битола, при чистење на револвер „застава 357 магнум...