еМагазин

Tag : резултат

Македонија ТОП СТОРИИ

За ВМРО-ДПМНЕ резултатот од референдумот е фалисификат, ќе поднесе кривични против 200 лица

Редакција
Централниот комитет (ЦК) на ВМРО-ДПМНЕ не го признава резултатот од референдумот зашто го смета за груб фалсификат, а денеска ќе поднесе кривична пријава до Јавното...