еМагазин

Tag : Рикер

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

До кога Рикер, Хан и други ќе мора да бидат дадилки на македонските политичари?

Никола Осило
Како и многу пати досега кога имало статус-кво во преговорите меѓу власта и опозицијата во нашата земја се вклучува алармот кај ЕУ и САД и...
Македонија

Мицкоски: Неконструктивна е власта, а не опозицијата

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на прес-конференцијата во партиското седиште истакна дека на денешната средба со со в.д. помошник-државниот секретар за Европа и Евроазија на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Рикер и порача на опозицијата дека „времето за игри е поминато“ и за доброто на земјата да биде конструктивна

Редакција
Американскиот в.д. помошник државен секретар, Филип Рикер, кој е во посета на Македонија, на денешната прес конференција со премиерот Зоран Заев, и порача на опозицијата...
Македонија

Хан и Рикер доаѓаат во Скопје: СЈО една од темите на средбите со државниот врв и со опозицијата

Никола Осило
Еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан утре доаѓа во Скопје на средби со државниот врв и со лидери на политички партии. Хан ќе се сретне со...
Македонија

Рикер: Политиката на САД се поклопува со интересите на земјите од Балканот

Никола Осило
Политиката што САД ја спроведува на Балканот, а со тоа и во земјава, се поклопува со интересите и аспирациите на земјите за членство во ЕУ...