еМагазин

Tag : рочиште

Македонија

Одложено рочиштето за насилството во Собрание, судењето продолжува утре

Редакција
Судењето за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија денеска не се одржа, бидејќи, како што велат од Кривичниот суд, за...
Македонија

Поради отсуство на Шабани, „Тендери“ на СЈО одложено за 9 ноември

Редакција
Поради отсуство на претседателот на судeчкиот совет Осман Шабани, рочиштето за предметот „Тендери“ на Специјалното јавно обвинителство е одложен за 9 ноември 2018 година. На...
Македонија

Фетаи побара Груевски да биде приведен зашто доцнеше на „Насилство во Центар“

Редакција
Предметот на Специјалното јавно обвинителство „Насилство во Центар“ ќе продолжи без обвинетиот Митко Пецов. Судот денеска, по барање на обвинителтите донесе решение да ја издвои...