еМагазин

Tag : роднини

Локално

Четиринаесетгодишно девојче избегало од дома кај роднините

Никола Осило
На 30.04.2019 година во 14,00 часот во полициска станица М.Ј. од Скопје пријавила дека нејзината 14-годишна ќерка се оддалечила од домот и има сознанија дека...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Милошоски и Ременски, министрите Бектеши и Фазлиу: Кој се е на новата листа на Антикорупциска за непотизам

Редакција
Државната комисија за спречување корупција или позната во јавноста како Антикорупоциска комисија, отвори 42 нови предмети за сомневање за непотизам и судир на интереси за...
ЖИВОТ

Според пријателите, телото пронајдено во Нерези му припаѓа на исчезнатиот Атанасовски

Редакција
Во исчекување на официјални информации од МВР, за да потврдат дека телото најдено во Нерези му припаѓа на исчезнатиот Горан Атанасовски, според информации од роднини...
Македонија

Дел од блиските на функционерите ќе се откажат од вработувањето во државните фирми, најави Заев

Редакција
Дел од функционерите потврдуваат дека нивните блиски ќе се откажат во вработувањето во јавниот сектор заради тоа што гледаат алтернатива на државните институции, но редно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Алсат М со детали како избегал од Македонија: Два дена пред бегството Груевски се поздравил со роднини и соработници

Редакција
Телевизијата Алсат М објави дека поранешниот македонски премиер, сега пратеник, Никола Груевски, кој доби политички азил во Унгарија, избегал благодарение на добро организирано сценарио. Според...
Локално

Семејна драма во Скопје: Роднини се тепале на кејот на Вардар

Никола Осило
На 30.10.2017 година во 23.27 часот во СВР Скопје, А.Д. пријавила дека на ул.„69“ под железничкиот мост на река Вардар, на 29.10.2018 година околу 18.00...