еМагазин

Tag : Романовце

Македонија ТОП СТОРИИ

Осма жртва од експлозијата во Романовце, почина 10-годишното дете

Редакција
Десетгодишното дете кое беше повредено во експлозијата на плинска боца во Романовце, почина денеска во Градската болница „Св.Наум Охридски“ каде што беше хоспитализирано, потврди директорот...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Седма жртва од експлозијата во Романовце, почина 55-годишен маж

Редакција
Почина уште едно лице од повредените во експлозијата на плинската боца што се случи пред две недели во кумановското село Романовце, со што бројот на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Петата жртва од експлозијата на плинска боца во Романовце

Редакција
На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која беше една од повредените во експлозијата...
Локално ТОП СТОРИИ

Четврта жртва по експлозијата во Романовце: Почина и 58-годишен маж

Редакција
На Единицата за интезивно лекување на Клиниката за неврохирургија во Скопје синоќа почина 58-годишен пациент, кој беше во критична состојба откако настрада во експлозија на...
Локално

Во критична состојба жената и детето кои настрадаа во експлозијата во Романовце

Редакција
Во критична животна состојба се четириесетгодишната жена и десетгодишното дете кои се здобија со повреди при денешната експлозија што настана од плинска боца во кумановското...
Локално ТОП СТОРИИ

Детали од МВР: Во експлозијата во Романовце загинале три дечиња

Редакција
На 23.02.2020, околу 10.00 часот во с.Романовце,кумановско во куќа сопственост на Ш.А. при експлозија на плинска боца настанал пожар во кој три малолетни лица на...
Локално ТОП СТОРИИ

Бремена жена и дете меѓу повредените во трагедијата во Романовце

Редакција
Од вкупно седум пациенти кои се здобија со изгореници при денешната експлозија што настана од плинска боца во кумановското село Романовце, четворица се во тешка...
Локално

Тројца од повредените во трагедијата во Романовце во тешка состојба

Редакција
Седуммина повредени во несреќата при експлиозија на плинска боца во селото Романовце, во која загинаа три лица, денеска се донесени на Клиниките во Скопје. Тројца...