еМагазин

Tag : ровер

Македонија ТОП СТОРИИ

Ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски за случајот „Ровер“

Никола Осило
Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе ослбодителна пресуда за поранешниот министер за внатрешни работи Љубе Бошкоски во случајот „Ровер“. Судот реши дека покрај Бошкоски и...
Забава

Над 3.000 лица од Македонија ги испратиле своите имиња за мисијата „Марс 2020“

Никола Осило
Вкупно 3.322 лица од државава досега ги дале своите имиња за да им бидат испратени на Марс со мисијата на НАСА, преку аплицирање на веб...