еМагазин

Tag : „Ругање со Христос”

Македонија

(Галерија) Сите насмеани на Централниот одбор во штабот на СДСМ, основано или не

Редакција
СДСМ синоќа одржа координација на највисокото политичко раководство, по што следуваше седница на Извршниот одбор, а на крај одлуките финишираа на седница на Централниот одбор....
Македонија

Францускиот амбасадор во Македонија го бендисал филмот на Бојаџи, „Ругање со Христос“

Редакција
Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи, на својот Фејсбук профил напиша дека на Кристиан Тимониер, францускиот амбасадор во Македонија, му се допаднал неговиот филм,...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Повлечена забраната за прикажување на филмот „Ругање со Христос“

Редакција
Филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи, чиј татко беше уапсен на денот на премиерата во Скопје, ќе може да се прикажува во киносалите...
Македонија

Иванов му даде подршка на Јани Бојаџи

Редакција
Претседателот Ѓорге Иванов му даде подршка на режисерот Јани Бојаџи. Тој на својот Фејсбук профил објави заедничка фотографија, на која напиша „подршка за Јани Бојаџи„. ПОВРЗАНИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Барањето за забрана нема правна основа: Филмот „Ругање за Христос“ слободно ќе се прикажува

Редакција
Државниот правобранител на Република Македонија утре ќе го повлече предлогот до Основниот суд Скопје 2 за изрекување на мерката времена забрана за прикажување на филмот...
Македонија

Јани Бојаџи: Татко ми се врати дома

Редакција
Режисерот на филмот „Ругање со Христос“, чиј татко беше превиден на денот на премиерата на филмот во Скопје, на својот Фејсбук профил, информира дека неговиот...
Македонија

Ќе има ли судска забрана на „Ругање со Христа“ на Јани Бојаџи?

Редакција
Телевизијата Алсат објави дека државниот правобранител пред неколку дена, на барање на Министерството за култура, побарал од Основниот суд Скопје 2 привремена забрана за емитување...
Македонија

„Ругање со Христос„ на Јани Бојаџи ќе се прикажува само во Штип, другите државни центри за култура немале термин

Редакција
Сценаристот и режисер Јани Бојаџи, по синоќешната македонска премиера на неговиот дебитантски филм „Ругање со Христос“ на отворањето на 3. Меѓународен фестивал на дебитантски филм...
Забава

(ВИДЕО) Спој на македонската чалгија и грчкото ребетико: Насловната тема од филмот ,,Ругање со Христос,,

Редакција
Режисерот на „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи на својот Фејсбук профил го објави видеото за насловна тема од филмот, песната „Расеани“ на Горан Трајкоски. „Уживајте во музичкото...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Македонска премиера на „Ругање со Христос“ на „Киненова“: Поканет и министерот за култура

Никола Осило
Осум филма се во натпреварувачката селекција на 3. Меѓународен фестивал на дебитантски филм „Киненова“, кој под мотото „Првиот никогаш не се заборава“ ќе се одржува...