еМагазин

Tag : Русе Арсов

Македонија

Куновска: МКЦ навистина солидно функционира благодарение на Арсов, Бени би можел да го најде своето место во некоја институција

Редакција
„Бени би можел секако да го најде своето место во некоја институција. Но, МКЦ навистина солидно функционира благодарение на Русе Арсов“, напиша на својот Фејсбук профил...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Не го чепкајте МКЦ“: Твитер реакции за најавата Бени Шаќири да биде нов директор на МКЦ

Редакција
Над 200 уметници и културни работници испратија писмо до премиерот Зоран Заев да нема менување на сегашниот в.д. директор на Младинскиот културен центар (МКЦ), Русе...
Македонија

Отворено писмо на културните работници до премиерот Заев: МКЦ да биде одминат од вашата „метла”

Редакција
Уметници, музичари, филмаџии и активисти упатија отворено писмо до премиерот Зоран Заев, со кое се спротивставуваат на најавените промени во управувачката структура на Младинскиот културен...