еМагазин

Tag : руски долг

Македонија ТОП СТОРИИ

Истрага „Подарок“ на СЈО: Како Ставрески и Јанакиески го оштетиле Буџетот за 33 милиони евра

Редакција
Една од новите истраги на Специјалното јавно обвинителство (СЈО) е именувана како „Подарок“. Меѓу осомничените се поранешниот министер за финансии, Зоран Ставрески и поранешниот министер...