еМагазин

Tag : Саем

Бизнис

Убава вест: Се повеќе семејства се занимаваат со пчеларство, регистрирани 6.000 одгледувалишта

Никола Осило
Пчеларството оди во нагорна линија и е важен елемент во сите сфери на современиот човек. Имаме пчелари од сите бранши и од сите старосни структури.
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ексклузивно претставување на Tikveš Chateaux & Domainеs на најголемиот Саем за вино ProWein 2019

Редакција
Винарската визба „Тиквеш“ вo најдобро светло се претстави на најголемиот светски саем за вино – „Провајн“ (ProWein 2019), кој по 25-ти пат годинава се одржува
Техно

(Видео) Микросам на саемот JEC World 2019 го претстави првиот мулти-роботски систем за современи композити

Редакција
На најголемиот светски саем за композити, JEC World 2019, кој се одржува секоја година во Париз, Микросам ги претставуваше своите најнови иновации за производство на
Бизнис

Виталиа со слатки впечатоци од ISM 2019 во Келн, Германија

Никола Осило
Виталиа и оваа година се претстави со своите уникатни, здрави производи на престижниот ISM Келн – најголемиот саем за кондиторија. „Посетителите најчесто се заинтересирани за
Бизнис

(Фото) Витаминка се претставува на саемот „Интерфуд & дринк“ во Софија

Редакција
Витаминка од денеска се претставува на саемот „Интерфуд & дринк“ кој од 7 до 10 ноември по 17 пат се одржува во Софија. Овој меѓународен
БАШ НИ Е ЌЕФ

Германија земја во фокус на Skopje Design Week: Учиме од најдобрите

Редакција
Во Скопје од 21. до 25.ноември 2018 се одржува осмиот Skopje Design Week во соработка со Делегацијата на германското стопанство во Македонија. Оваа година земја
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) „Бортас“ со одлични поволности на годинешниот Саем за градежништво

Редакција
Градежната компанија „Бортас“ и оваа година е дел од Саемот за градежништво и недвижности, кој се одржува во Спортскиот центар „Борис Трајковски“ од 24 до
БАШ НИ Е ЌЕФ

Производите на компанијата „ФЕДОР“ на Саем во Доха

Редакција
Производите на компанијата „ФЕДОР“ која е за природна козметика, учествува на годинешниот Саем кој се одржува во Доха. „Компанијата Jarra – Food&Beverage од Доха, ги
БАШ НИ Е ЌЕФ

Уште пет дена до почетокот на Саемот на мебел: Богата понуда, саемски попусти, дебата, конкурс

Редакција
Долгоочекуваната саемска манифестација Мебел 2018 за прв пат ќе се одржи на нова локација во комплексот на ВИП арената „Борис Трајковски“ во периодот 9-14 октомври
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Витаминка со нов корпоративен штанд изложува на Саемот Worldfood Москва

Редакција
Прилепска Витаминка го изложува целокупниот свој производствен асортиман на најголемата специјализирана саемска манифестација за прехранбена индустрија Worldfood Москва 2018. На четиридневниот саем, Витаминка го промовира