еМагазин

Tag : Сали Бериша

Балкан

Бериша повикува на „народна револуција“ по примерот на романската

Редакција
Поранешниот албански претседател и премиер Сали Бериша ги повика албанските граѓани да се „кренат на народна револуција“ против актуелната власт. Според Бериша, кој е и...