еМагазин

Tag : Салиу

Македонија

Новинарите Салиу и Јовановски бараат оставка од Рашковски оти ги навредил Ромите и Италијанците

Редакција
Новинарите Фуркан Салиу и Борјан Јовановски на своите твитер профили бараат оставка од генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, оти во објавената аудио снимка користи навреди...
Македонија

(Видео) Новинарот Салиу го фати премиерот Заев во тесно: Му ги наброја сите примери за непотизам

Никола Осило
Новинарот Фуркан Салиу вчера го фати премиерот Зоран Заев во тесно набројувајќи му ги сите примери за партиски вработувања односно вработувања на роднини на партиски...