еМагазин

Tag : самоизолација

Македонија

Затворена уште една текстилна компанија во Штип, вкупно седум конфекции

Редакција
Затворена е уште една текстилна конфекција во Штип каде дополнително е потврден позитивен тест на еден работник, објави денеска градоначалникот на Штип, Благој Бочварски по...
Македонија

И портпаролката на СДСМ, Кузеска оди во самоизолација имала кратка средба со Лукаревска

Редакција
Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска на нејзиниот фејсбук-профил објави дека ќе биде во самоизолација поради кратка средба со директорката на Управата за јавни приходи (УЈП),...
Македонија ТОП СТОРИИ

Спасовски е негативен на корона вирусот, но сепак ќе остане во изолација

Редакција
Премиерот Оливер Спасовски на својот Фејсбук-профил објави дека тестот за корона вирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација додека...
Македонија ТОП СТОРИИ

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска позитивна на корона вирусот

Редакција
Директорката на Управата за јавни приходи, Сања Лукаревска на нејзиниот фејсбук-профил информираше дека е позитивна на корона вирусот. „После веста која ја објави другарот Мухамед...
Македонија

Државниот карантин се заменува со домашна самоизолација со направен ПЦР тест за Ковид-19

Редакција
Доколку лицата вратени од странство со хуманитарни летови или конвои во последените 72 часа пред да влезат на територија на државата, имаат направено ПЦР тест...
Македонија ТОП СТОРИИ

Убава вест: Во Дебар нема повеќе заболени од корона вирусот, оздраве и последниот пациент

Редакција
Според официјалните податоци, што беа соопштени денеска, за состојбата со корона вирусот во државава, потврдено е дека во Дебар нема новозаразени, а негативен е и...
Македонија

15 вработени од маркетот во Велес, каде што имаше позитивен од корона вирусот, одат во самоизолација

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека 15 вработени во маркетот во Велес каде што се појави корона вирусот ќе одат во...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Филипче сам за Велигден

Редакција
Министерот за здравство Венко Филипче, кој по средбата со градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, кој е позитивен на Ковид-19, се повлече во домашна изолација, информираше...
Македонија ТОП СТОРИИ

Самоизолација и за министерот за образование Арбер Адеми

Редакција
По информацијата дека градоначалникот на Куманово Максим Димитриевски е позитивен на Ковид-19, а кој вчера одржа состанок на кризниот штаб на Куманово, од Владата преку...
Македонија ТОП СТОРИИ

Османи оди во самоизолација, и покрај проценката на епидемиолозите дека бил заштитен

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања, Бујар Османи ќе оди во домашна самоизолација, информираше тој на неговиот фејсбук-профил. Оваа одлука следува откако тој вчера се сретна со...