еМагазин

Tag : Сан сити

Македонија

Јанакиески на суд: Ново рочиште за „Топлик“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд денеска треба да се одржи ново рочиште за случајот „Топлик“ на СЈО, каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески,...
Македонија

Миле Јанакиески на судење за „Топлик“ на СЈО

Редакција
Во Кривичниот суд за денеска е закажано ново рочиште за случајот „Топлик“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО), каде првоосомничен е ексминистерот за транспорт и врски...