еМагазин

Tag : санација

Локално

Општина Карпош нуди финансиска помош за санација на станот опожарен на „Рузвелотва“

Редакција
Градоначалникот на Општина Карпош, Стефан Богоев се заблагодари на брзата интервенција на пожарникарите во гаснење на станот на „Рузвелтова“, но и најави дека општината е...