еМагазин

Tag : Санела Шкријељ

ЖИВОТ

Лицата без лични документи конечно ќе добијат извод и лични карти

Редакција
Со Законот за неевидентирани лица во матична книга на родени, што го усвои Собранието, обезбедена е институционално-правна рамка за тие конечно да добијат граѓански идентитет,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Молк од ВМРО-ДПМНЕ: Кој ќе ја замени разрешената министерка Мизрахи?

Редакција
Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ се уште нема предлог за нов министер за труд и социјална политика во техничката Влада, откако вчера во утринските часови пратениците во...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавила Санела Шкријељ, заменик министерката за труд и социјална политика

Редакција
еМагазин прв го објавува анкетниот лист на Санела Шкријељ, заменик министерка во Министерството за труд и социјална политика, кој го доставила до Антикорупциска комисија. Каков...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

ПОРТРЕТ: Која е Санела Шкријељ, новата заменик министерка за труд и социјална политика

Редакција
Санела Шкријељ е новата заменик министерка за труд и социјална политика во техничката влада. Приватно Родена е на 22.04 1981 година. Какво образование има Таа...