еМагазин

Tag : Сарај

Локално

Малолетно момче со убодна рана донесено во Градската болница

Редакција
На 21.02.2020 во 19.55 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„8-ми Септември“ бил донесен повреден 16 годишен малолетник од с.Сарај, скопско,...
Локално

Го удрил со возило за да „расчисти“ недоразбирање

Редакција
На 30.01.2020 во 23.00 часот во Полициското одделение Сарај, Г.И.(45) од с.Кондово, скопско, пријавила дека околу 17.40 часот во с.Глумово, нејзиниот 17-годишен син, поради претходно...
Локално

Физички се пресметувале две жени од Сарај и уште едно лице

Никола Осило
На 03.10.2019 во 16.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Скупи’’ бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу В.Б.(29) од...
Локално

Повеќе малолетници од Грчец тепале еден во Сарај

Никола Осило
На 30.09.2019 во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„20“ во с.Сарај, скопско, 16 – годишник од с.Грчец бил физички нападнат од...
Локално

Градежен работник повреден од залутан куршум во Сарај

Никола Осило
На 21.08.2019 околу 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Сарај,скопско, во објект во изградба, додека Д.З.(29) и Б.С.(63), двајцата од Скопје, работеле...
Локално

Тешко повреден работник во угостителски објект во Сарај

Никола Осило
На 20.08.2019 во 11.05 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „8-ми Септември“ било пријавено дека кај нив бил донесен Ј.М.(32) од с.Визбегово,- скопско,...
Локално

Залутан куршум паднал на „Ауди“ во Сарај

Никола Осило
На 20.08.2019 околу 12.50 часот во СВР Скопје, М.И.(54) пријавил дека во патничко возило „Ауди“, сопственост на неговиот брат, на улица „10“ во с.Сарај, скопско,...
Локално

Двајца тепале вработен во Водовод и канализација кој извршувал задачи во Сарај

Никола Осило
На 15.08.2019 во 11,00 часот во СВР Скопје З.Г.(43) од Скопје, вработен во ЈП Водовод и канализација пријавил дека на 10.08.2019 година околу 22,00 часот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска бара кривична одговорност од градоначалникот на Сарај, Беџети за платформата на Матка

Никола Осило
Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната 20-та седница донесе одлука да поведе иницијатива за кривично гонење на градоначалникот на Општина Сарај, Блерим...
Локално

Воз удри во стадо овци на пругата Кичево-Скопје

Никола Осило
На 30.07.2019 година во 07,15 часот било пријавено дека патничкиот воз кој сообраќал на релација Кичево–Скопје, управуван од машиновозачот Л.Р.(55) од Скопје, по тргнување на...