еМагазин

Tag : сарми

Локално ТОП СТОРИИ

(Видео/фото) 70.000 посни сарми, 200 килограми грав и 350 килограми риба на заедничката трпеза за Свети Никола во Прилеп

Редакција
Со заедничка посна трпеза во центарот на градот, по 13. пат Прилеп денеска организрано го слави заштитникот на градот – Свети Никола. Стотици прилепчани се...
Локално

Во Прилеп се подготвуваат 70.000 посни сарми за прославата на „Св.Никола“

Редакција
Со традиционалното виткање на речиси 70.000 мали посни сарми, Прилеп ги почна подготовките за годинашната прослава на патрониот празник на градот – „Свети Никола“. За...