еМагазин

Tag : Саша Богдановиќ

Локално

„МојДДВ“: Богдановиќ пазаруваше во „Веро 2“ и ги скенираше фискалните сметки

Редакција
Градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ  го посети промотивниот пулт на „МојДДВ“ во  „Веро 2“, Тафталиџе. „Ова е за прв пат државата да им враќа...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Почит кон великанот: Општина Центар ќе подигне спомен-обележје на драматургот Горан Стефановски во Дебар Маало

Редакција
Градоначалникот на Општина Центар информираше дека во чест на еден од најголемите амбасадори на Македонија и македонската култура, Горан Стефановски, општината ќе подигне спомен обележје...
Македонија

Ново рочиште за „Насилство во Центар“, ќе сведочи Саша Богдановиќ

Редакција
Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува предметот на Специјалното јавно обвинителство „Насилство во Центар“, каде за поттикнување насилство обвинети се повеќе лица, меѓу кои...